A nyári időszakra jelentősen megnő a Balaton és térségének idegenforgalma, ezért teljesít szolgálatot egy mentőmotorunk a tó vonzáskörzetében a nyár folyamán. Alig telt el júniusból két hétvége, máris maximális kapacitásait kihasználva mozgatta a Veszprémi Irányítócsoport a balatonvilágosi mentési pontra vezényelt ALS mentőmotort. A három megye metszéspontjában elhelyezkedő motor Siófoktól Lepsényen át, a Balaton teljes keleti medencéjétől Várpalotáig volt bevetve. Az első két hétvége bevetései között újraélesztés, partról sekély vízbe ugrott gerincsérült, akut koronária szindrómás betegen át a combcsont törött sportolóig – a teljesség igénye nélkül – a motor számtalan esetben volt riasztva. Mindezek megerősítik az évről-évre történő ismételt szolgálatok és a mentőegység balatonvilágosi kiemelt szükségességét.

Fotók: Magyar Mentőmotor Alapítvány