Még egy hét sem telt el azóta, hogy a balatonvilágosi mentőmotor folyamatos szolgálatba állt. Ezt a Veszprémi Irányítócsoport a mentésszervezésnél maximálisan szem előtt tartja, mert a Balaton keleti szektorát is érintő esetfeladatok és az időközben elkezdődött nyári főszezon tükrében irányítja motorunkat.
A tegnapi napon egy gyermekhez vonult mentőmotorosunk, akire az elsődleges bejelentés alapján egy nagy súlyú vaskapu borult. Szerencsére kis betegünk könnyebb sérülésekkel “megúszta” a balesetet. A sérülés mechanizmusára való tekintettel teljes teströgzítésben a balatonakarattyai KIM kocsi szállította be a gyermeket a kórházba.
A feladat végeztével motorunk állomáshelyére tartott és közben Szentkirályszabadja közelében belefutott egy közlekedési balesetbe. A sérültet ellátást követően könnyebb sérülésekkel szállították kórházba bajtársaink.

Fotó: Magyar Mentőmotor Alapítvány