Tegnap egyik mentőmotorunk a budaörsi mentőállomásra volt vezényelve, ott várta a riasztásokat. Délután érkezett a bejelentés, mely szerint egy férfi több méter magasból zuhant le. Mentőmotorunkat és a budaörsi mentőhelikoptert riasztották a baleset helyszínére.
Motorosunk 4 perc alatt a helyszínen volt, ahol az eszméleténél lévő sérültet szűk, nehezen hozzáférhető helyen találta. Gyors traumavizsgálatot követően speciális nyakrögzítővel (XCollar) rögzítette a férfi nyakát, oxigént adott, medenceövet helyezett fel, vénát biztosított.
A mentőhelikopter megérkezését követően a sérült erős fájdalomcsillapítót és további infúziót kapott, majd a mentőerők közösen kimentették a szűk helyről, rögzítették a teljes testét és ultrahangos vizsgálatot végeztek.
Végül a sérültet végtagtörésekkel és gerincsérülés gyanújával stabil állapotban szállították kórházba. Köszönjük a Bajtársak segítségét!

Fotók: Magyar Mentőmotor Alapítvány